Değerli Meslektaşlarımız,

Mesleki toplantılarımızda ve son olarak ÜNAK2021 Sempozyumunda duyurduğumuz mesleğimizin ve sektörümüzün bir arada olabilmesi düşüncesinden yola çıkarak oluşturulduğumuz ve geliştirilmeye devam edecek olan sektör veri portalımız sizlerin bilgi ve kullanımına sunulmuştur. Portal üzerinde ülkemizdeki tüm kütüphanelere ait bilgilerin bulunduğu “Kütüphaneler” veri tabanı ve firmalar kendilerini ile ürünlerini tanıtacağı “Firmalar” veri tabanı ilk olarak etkin kullanıma açık olacaktır.

Türkiye’de bilgiye erişim hizmeti sunan tüm kurumların ve iş birliği sürecinde olan firmaların tek bir çatı altında toplanması ve siz meslektaşlarımızla bilgileri tarafımızdan girilen kurumların bilgi güncellemeleri/kayıt olmaları ve önerilerini de dikkate alınarak platformun geliştirilmesi hedeflenmektedir. Ücretsiz olarak sektörümüzün hizmetine sunulan bu Portal üzerinde yer alan genel başlıklar ve detayları aşağıda yer almaktadır.

Kütüphaneler: Genel bilgileri, iletişim bilgileri ve tanıtım görsellerini ekleyerek, girilmiş verileri düzenleyebilecek ve yeni verileri ekleyebileceklerdir. Firmalar: Firma tanıtımı ve iletişim bilgileri ile ürünlerini girebilecekler ve güncelleyebileceklerdir. Portalda gelecekte iş ilanları, Kim Kimdir, etkinlikler ve sektör ile ilgili haberlerin olması planlanmıştır.

Kütüphaneler ve firmalar üyeliklerini portal üzerinden kurum e-postası ile yapabileceklerdir. Sonraki süreçte başvuru bilgileri teyit edilen kurumlara verilerini güncellemek için kullanıcı adı ve şifre gönderimi yapılacaktır.

Sayfa ziyaret için: http://librarysector.unak.org.tr/ , iletişim için: librarysector.unak.org.tr Her türlü görüş, öneri, katkı ve iş birliği süreci için sizlere şimdiden teşekkür ederiz.

Fatih KUMSEL
ÜNAK Başkanı