Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Kütüphanesi

İstanbul

Resimler

Hakkında

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Kütüphanesi, Üniversitenin eğitim ve öğretim faaliyetlerini, ders içeriklerini ve bilimsel araştırmalarını destekleyici her türlü bilgi kaynağını satın alma, bağış ve abonelik yolu ile kullanıcılarına sağlar. Kütüphane koleksiyonunu geliştirme çalışmalarında akademisyenlerin, öğrencilerin ve idari personelin talepleri Rektör Yardımcısı ve Kütüphane Yönetimi tarafından değerlendirilir ve koleksiyona kazandırılır.

 

Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Sağlık Bilimleri alanında genç ve tematik bir üniversitedir. Bu doğrultuda Kütüphanenin basılı ve elektronik koleksiyonu üniversitenin akademik programlarını destekler niteliktedir ve yayınlar ağırlıklı olarak Sağlık Bilimlerinden oluşmaktadır.

 

Koleksiyonda bulunan Tıp ve Sağlık bilimleri konulu materyaller için National Library of Medicine (NLM) sınıflama sistemi, genel koleksiyon için Library of Congress (LC) sınıflama sistemi kullanılmaktadır.

 

Kerem Aydınlar Kampüsü Merkez Kütüphanesi'ne bağlı olarak, 2014 yılında Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Atakent Hastanesi Kütüphanesi, 2015 yılında Acıbadem Maslak Hastanesi Kütüphanesi kullanıma açılmıştır.

 

Kütüphane koleksiyonunda bulunan tüm basılı kaynaklar kütüphane kataloğu üzerinden, elektronik kaynaklar ise EBSCO Discovery Service ile tek bir arayüzden taranabilmektedir.

 

Kütüphane Bilgileri

Yetkili Adı  :  Ayça Aydemir Mazlumoğlu
Kullanılan Otomasyon  :  Yordam
Akademik Arşiv  :  Dspace